+90 506 388 81 84 - +90 542 628 23 75

EGR Valfi

EGR Nedir

Kara taşıtlarında kullanılan elektropnömatik bir valftir. Araçlarda motor bölümünde yer alır ve egzozun en önemli parçalarından biridir. Devir daim işleminin yapılmasına kolaylık sağlar. Burada yer alan parçalara da EGR valfi adı verilir. Bu valf de zaman içerisinde aşınmalar meydana gelebilir. Bu aşınmalar da aracın performansına olumsuz katkı sağlayarak arızalanmasına neden olur. Özellikle de iç kısmında biriken kurum ve kirlenme buna katkı sağlar. Bundan dolayı belirli sürelerde bakımın yani temizliğinin yapılması gerekir. Gerekiyor ise değişimi de yapılarak sağlıklı sonuç elde edilebilir. Kirli olur ve temizlenmez ise zaman içerisinde motorda titreşimli çalışma meydana gelir. Hatta bazı durumlarda motor çalışmayabilir. Yakı tüketiminde de artış olur ve buda size maddi açıdan zarara girmenize neden olur.

EGR Valfi Temizliği

Egzoz gazında bulunan azot oksitlerin azalmasına yardımcı olan EGR valfi mutlaka belirli aralıklarda kontrol edilmelidir. Hava fitresi ve egzoz manidfoldun arasında yer almakta olup değişimi için gerekli alanın açılması gerekir. EGR valfi ayrılarak bu alandan temizlemek için ayrılır. Temizlik için uygun değil ise değiştirilmesi ve yenisinin takılması gerekir. Bu sayede aracınız tam bir performans ile çalışacaktır. Yakıt tüketimi de normale dönecektir. Temizlenecek ise küçük bir fırça ile de içerisinde kurum temizlenmelidir. Kaba pislikte temizlendikten sonra özel sıvıların içerisinde bekletilmesi gerekir. Bu sayede sağlıklı sonuç elde edebilirsiniz.

Profesyonel EGR Temizliği Ve Değişimi

Bu konuda hizmet alacağınız yerin kurumsal olmasına özen gösterin. Çünkü işlem uzmanlık ve tecrübe isteyen bir konudur. İlgili parçanın sökülmesi ve temizlenmesi sonrası aracınız ile sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Temizlik sonrası motordaki titreşimler gider. Bu da size kaliteli bir sürüş keyfi sunar. Bu konuda sunduğumuz hizmet içeriği ile sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Sektör içerisinde lider konumda yer alan firmamız tüm marka ve modeller için en iyi sonucu almanıza yardımcı oluyor. Ayrıca sunulan tüm hizmet içeriği de garanti kapsamı içerisinde sunulur. Bu konuda hizmet alacağınız yerin kurumsal olmasına ve garantili hizmet sunmasına özen gösterin.

Back to top